الکتروموتور (دینام) صنعتی

نمایش 1–24 از 228 نتیجه

انواع الکتروموتور و دینام

الکتروموتور یا همان موتور الکتریکی که در صنعت با نام دینام صنعتی نیز شناخته می شود، یک دستگاه الکتریکی است که نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند؛ یعنی مکانیزم آن به گونه ای است که با استفاده از جریان ورودی برق و میدان مغناطیسی داخل آن، یک حرکت چرخشی یا همان گشتاور در واحد زمان ( دور در دقیقه ) تولید می شود. از تولید این حرکت می توان برای به حرکت درآوردن دیگر دستگاه ها استفاده کرد. مثلا در دستگاه خمیرگیر نانوایی برای به کار انداختن خمیرگیر و چرخش آن برای درست کردن خمیر، از موتور الکتریکی استفاده می شود. چرخش و حرکت دادن اجسام و دستگاه های مختلف رابطه مستقیم با وزن آنها دارد. هرچه وزن دستگاه و ابعاد آن بیشتر باشد قدرت موتور الکتریکی نیز برای به حرکت انداختن آن بیشتر می شود. قدرت موتور با عنوان توان شناخته می شود. کیلووات یا اسب بخار واحد اندازه گیری توان الکتروموتور است.

هرچه وزن بار یا وزن دستگاه مورد استفاده بیشتر باشد موتور نیز باید قدرت بیشتری برای به حرکت درآوردن آن داشته باشد در نتیجه توان موتور الکتریکی باید بیشتر باشد و اندازه آن بزرگتر می شود. در صنعت و مشاغل مختلف حرکت دادن دستگاه ها و ماشین آلات مختلف یک نیاز ضروری محسوب می شود. موتورهای الکتریکی مهمترین و ضروری ترین دستگاه مورد استفاده در صنایع هستند و با توجه به میزان حرکت و قدرت مورد نیاز دارای توان های مصرفی مختلفی هستند. دستگاه های مختلفی مانند بالابرها، نوارهای نقاله، انواع پمپ آب و پمپ باد، دستگاه های آسیاب و پرس و هر دستگاه دیگری که نیاز به حرکت و انتقال بار و انرژی داشته باشد نیاز به الکتروموتور دارد.

الکتروموتور از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

موتورهای الکتریکی از قطعات مختلفی تشکیل شده است.موتورهای الکتریکی از شش قسمت تشکیل شده اند.که در زیر به آنها اشاره شده است.

 1. منبع تغذیه
 2. آهن ربا
 3. سوئیچ و یا تغییر دهنده جهت برق
 4. ذغال هدایت کننده
 5. آرمیچر موتور

انواع الکتروموتور و دینام صنعتی

انواع موتورهای الکتریکی با توجه به ویژگی های آن، مکانیزم کاری آن، روش ساخت و نوع استفاده آن برای کارهای مختلف تقسیم بندی می شوند که عبارتند از :

الکتروموتورهای AC یا جریان متناوب

بهترین قیمت الکتروموتور در فروشگاه آنلاین پارتاک صنعت ایده آفرین

موتورهای جریان متناوب با عنوان موتورهای AC شناخته می شوند یعنی جریان برق ورودی این موتورهای الکتریکی برق متناوب می باشد . موتور های صنعتی و خانگی که حرکت دورانی و چرخشی تولید می کنند از نوع موتورهای AC هستند. موتورهای AC پرمصرف ترین موتورهای الکتریکی در صنعت هستند. در صنایع و مصارف صنعتی ایران نیز موتورهای AC پرکاربردترین و پرمصرف ترین نوع موتورها به حساب می آیند. امروزه شرکت ها و برندهای مختلفی در جهان موتورهای جریان متناوب را تولید و عرضه می کنند مانند برندهای چینی، اروپایی و ایرانی. برای مشاهده انواع الکتروموتورهای AC و قیمت و مشخصات آنها کلیک کنید .

متاسفانه وجود موتورهای الکتریکی تقلبی و غیر اصل در بازار و فروش آنها باعث نارضایتی و ضرر و زیان بسیاری به صنعت گران و تولیدکنندگان شده است . پارتاک صنعت مرکز فروش انواع موتورهای چینی ، ایرانی و اروپایی با برند اصلی و معتبر است و انواع موتورهای مصرفی را با ضمانت کیفیت و قیمت تامین و عرضه می کند . گروه صنعتی پارتاک مفتخر است با مشاوره و راهنمایی دقیق شما توسط گروه مهندسی مجرب و با سابقه در زمینه برق و مکانیک ، برای بهترین انتخاب در زمینه خرید انواع موتور و دینام ،  ارائه قیمت و تامین توانهای مصرفی مختلف با تضمین کیفیت و قیمت مناسب  به شما کمک کند . پارتاک صنعت وارد کننده و نمایندگی الکتروموتور چینی j.m.co ( جِی اِم کو ) ، ایده آل و الکتروایمپکس است که از موتورهای با کیفیت و قیمت مناسب در توانهای مختلف ( از 0.18 کیلووات تا 400 کیلووات ) در کشور چین تولید و عرضه می شود . برای آگاهی و دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .

عدم آگاهی در هنگام خرید الکتروموتور

به دلیل شدت گرفتن تحریم ها در سال های اخیر، تولید محصولات فیک و تقلبی در این سال ها در کشور ما به شدت افزایش پیداکرده است، به گونه ای که تشخیص محصول اورجینال از فیک حتی برای متخصصان نیز دشوار شده است. در مورد موتور الکتریکی  نیز متاسفانه حقیقت دارد ،  به طوری که کار را برای خریداران و افرادی که کالای اصل و باکیفیت می خواهند، دشوار کرده است. بااین حال هنوز هم می توان جنس اصل را از تقلبی تشخیص داد. برای این کار می توان موارد زیر را موردبررسی قرارداد:

عدم آگاهی در هنگام خرید

 • نوع ساخت
 • نوع بسته بندی
 • کیفیت رنگ پوسته موتور
 • نحوه تراش خوردن شاف
 • توجه به نام برند حک شده روی موتور
 • شکل ظاهری پلاک

کاربرد موتورهای الکتریکی AC

کاربرد موتورهای AC یا جریان متناوب بسیار زیاد است به گونه ای که در صنعت با عنوان الکتروموتور یا دینام شناخته می شود. در کارخانه ها ، کارگاه ها و صنایع مختلف و حتی در برخی مشاغل خانگی این نوع موتورها یک دستگاه حیاتی به حساب می آیند. در برخی از کارگاه ها جریان برق در آن مکان همان جریان برق شهری (220 ولت) است که به برق تکفاز معروف است و در کارخانجات و کارگاه های بزرگ صنعتی جریان برق ورودی 380 ولت است که به برق سه فاز معروف است . در نتیجه موتورهای الکتریکی نیز در  دو مدل تک فاز و سه فاز تولید می شوند. برای کاربری های مختلف در توان های مصرفی مختلف تولید و عرضه می شوند . از مهمترین موارد کاربرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع جرثقیل ها
 • بالابرهای ساختمانی و صنعتی
 • آسانسور
 • نوارهای نقاله
 • پمپ آب
 • پمپ باد
 • دستگاه های هیدرولیک
 • دستگاه های آسیاب
 • لوازم خانگی
 • فن
 • کمپرسور
 • توربین

کاربرد انواع الکتروموتور،دینام

راهنمای خرید دینام صنعتی

خرید دینام همواره جزو نیازها و دغدغه های شما صنعتگران و مشتریان عزیز است. عدم آگاهی کافی از نوع محصول و اشتباه در خرید موتور مورد نیاز، ممکن است ضرر و زیان زیادی به دستگاه و کار شما وارد کند. همواره در نظر داشته باشید که با متخصصان و کارشناسان در تماس باشید و با آنها مشورت کنید. مراجعه به مرکز فروش معتبر و با سابقه نیز جهت مشاوره فنی ، انتخاب نوع و مدل موتور مصرفی شما و عرضه محصول با کیفیت و با قیمت مناسب ، بهترین انتخاب و بهترین گزینه برای خرید است .متاسفانه وجود موتورهای الکتریکی تقلبی و غیر اصل در بازار و فروش آنها باعث نارضایتی و ضرر و زیان بسیاری به صنعت گران و تولیدکنندگان شده است . به دلیل شدت گرفتن تحریم ها در سال های اخیر، تولید محصولات فیک و تقلبی در این سال ها در کشور ما به شدت افزایش پیداکرده است، به گونه ای که تشخیص محصول اورجینال از فیک حتی برای متخصصان نیز دشوار شده است. در مورد موتور الکتریکی  نیز متاسفانه حقیقت دارد ،  به طوری که کار را برای خریداران و افرادی که کالای اصل و باکیفیت می خواهند، دشوار کرده است. بااین حال هنوز هم می توان جنس اصل را از تقلبی تشخیص داد.

پارتاک صنعت ایده آفرین مرکز فروش انواع الکتروموتور در توان های مختلف مصرفی و تامین کننده تجهیزات صنعتی  چینی ، ایرانی و اروپایی با برند اصلی و معتبر است و انواع موتورهای مصرفی را با ضمانت کیفیت و قیمت مناسب، تامین و عرضه می کند . مهمترین عامل مورد توجه شما صنعتگران عزیز برای انتخاب و خرید موتور مورد نیاز خود قیمت آن است، اما قیمت تمام شده بر اساس مواردی تعیین می شود که حتما باید به آن توجه نمایید. عواملی مانند جنس پوسته ، نوع سیم پیچی ، توان مصرفی ، گشتاور، مکانیزم ساخت، برند سازنده و سایر عوامل دیگر در تعیین قیمت موثر است. مهمترین موارد موثر در تعیین قیمت محصول که بر روی پلاک آن نیز درج شده است، شامل دور، توان، جنس پوسته، برند، نوع سیم پیچی  و وجود فلنج در موتور است.

قیمت الکتروموتور چگونه تعیین می شود ؟

قیمت دینام صنعتی بر اساس ویژگی های مختلف تعیین می شود . مهمترین مواردی که در تعیین قیمت موتورهای الکتریکی نقش اساسی دارند به صورت زیر بیان می شوند.

 •  بر اساس دور :

گشتاور یا دور از عوامل مهم در تعیین قیمت است. گشتاور موتور، نیرویی است که میزان چرخش در دقیقه (دور در دقیقه یا rpm) را تعیین می کند. معمولا  موتورهای پرمصرف در صنعت ایران در دورهای 700 دور،  900 دور، 1400 دور و 3000 دور وجود دارند . هرچه دور بیشتر باشد به این معنی است که تعداد سیم پیچی های داخل موتور کمتر است در نتیجه قیمت موتور دورهای بالاتر کمتر از قیمت موتورهای دور پایین تر است. برای مثال موتورهای 3000 دور ارزان تر از 900 دور هستند . البته این موضوع در موتورهای آسنکرون صادق است.

 • بر اساس توان :

توان یا نیروی تولید شده که واحد اندازه گیری آن کیلووات(kw) و یا اسب بخار(hp) است نیز در تعیین قیمت تاثیر مستقیم دارد. هرچه توان بیشتر باشد حجم و اندازه آن نیز بیشتر است و در نتیجه گرانتر می شود. موتورهای جریان متناوب پر مصرف معمولا از توان های 0.18 کیلووات تا 315 کیلووات در بازار ایران به فروش می رسد که از پر مصرف ترین آنها می توان به توان های های 1 اسب، 2 اسب، 3 اسب و 20 اسب اشاره کرد.

 •  بر اساس جنس پوسته :

موتورهای الکتریکی معمولا در دو نوع پوسته چدنی و پوسته آلومینیومی تولید می شوند. پوسته چدن وزن بیشتری از پوسته آلومینیومی دارند و در برابر ضربات و سایش طول عمر بیشتری دارند اما پوسته آلومینیومی از وزن کمتری برخوردار هستند و در مواردی که سبک بودن وزن برای کاربر مهم باشد از پوسته آلومینیوم استفاده می شود . اکثر موتورهای پوسته آلومینیوم دارای فلنج می باشند. قیمت جنس چدنی همواره از پوسته آلومینیوم بیشتر است زیرا آلیاژ بکار برده شده گرانتر است.

 • بر اساس جریان ورودی :

جریان ورودی یکی دیگر از فاکتور های تعیین قیمت آن می باشد. جریان ورودی، همان نوع برق مصرفی که تکفاز (220v) و یا سه فاز (380v) است. به دلیل وجود خازن در موتورهای تکفاز قیمت آن  بالاتر از قیمت موتور سه فاز است. باید در نظر داشت موتورهای تکفاز در بازار ایران اکثرا تا توان 3 اسب موجود می باشد. البته کمتر پیش می آید که الکتروموتور تکفاز با توان بالا مورد نیاز باشد.

 • بر اساس برند :

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در تعیین قیمت، برند و کشور سازنده آن است. با توجه به محدودیت های موجود در کشور ما، موتور های اروپایی و امریکایی بسیار کمتر در بازار یافت می شود. یکی از برند های محبوب اروپایی زیمنس ساخت کشور آلمان است که به صورت خیلی محدود وارد بازار ایران می شود که قیمت بسیار بالایی نیز دارد.

اکثر صنعتگران در ایران ترجیح می دهند از برندهای ایرانی و چینی که قیمت مناسب تری دارند استفاده کنند. از معروف ترین و بهترین برندهای ایرانی می توان به موتوژن و الکتروژن اشاره نمود. اما موتورهای چینی که امروزه 80 درصد از فروش موتورهای الکتریکی در بازار ایران را در اختیار دارند از لحاظ قیمت بسیار مقرون بصرفه اند. از بهترین برندهای چینی می توان به جی ام کو، ایده آل، ایمپکس، کایجلی، گوانگلو، جیلیم و… اشاره نمود.

 •  بر اساس نوع سیم پیچی :

جنس سیم پیچی از عوامل مهم در تعیین قیمت آن است. سیم مسی به دلیل رسانایی بالا بهترین گزینه برای سیم پیچی موتور الکتریکی است. بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل قیمت بالای سیم مسی، از سیم پیچی آلومینیومی با روکش مسی استفاده می کنند که رسانایی کمتر و طول عمر کوتاهتری دارند. متاسفانه برخی از سودجویان اقدام به فروش موتور با سیم پیچی آلومینیوم و روکش مسی می کنند و بجای موتور سیم پیچی تمام مسی به مشتریان تحویل می دهند. برای خرید مطمئن موتور با سیم پیچی تمام مس، باید به نمایندگی فروش الکتروموتور معتبر مراجعه کنید .

بهترین قیمت دینام صنعتی

مناسب ترین قیمت برای خرید برندی است که بهترین کیفیت را داشته باشد. بسیاری از برندهای موجود در بازار قیمت بسیار ارزانی دارند و همین دلیل باعث می شود برخی از صنعتگران کیفیت محصول را در نظر نگیرند و استفاده از موتورهای بی کیفیت در آینده آنها را متضرر نماید . موتورهای با کیفیت توسط برندهای مطرح جهانی تولید می شوند و دارای قطعات وجنس با کیفیت و درجه یک هستند . اگر شما آگاهی کافی در زمینه شناسایی الکتروموتور با کیفیت را نداشته باشید ممکن است در تشخیص بهترین قیمت دچار اشتباه شوید بنابراین لازم است با مشاوره گرفتن از متخصصین این حوزه کمک بخواهید.

 فروش الکتروموتور به روش سنتی

فروش به روش سنتی همچنان مرسوم است اما بسیار مهم است که شما عزیزان برای خرید موتور مورد نیاز خود به مراکز فروش و نمایندگی های معتبر مراجعه کنید تا با کسب آگاهی لازم و مشاوره فنی مناسب یک انتخاب و خرید مناسب با بهترین قیمت را تجربه کنید. در این راستا می توانید با کارشناسان پارتاک صنعت تماس بگیرید. کارشناسان پارتاک صنعت به شما کمک می کنند تا مناسب ترین و با کیفیت ترین محصول مورد نیاز خود را شناسایی نمایید.

فروش آنلاین دینام صنعتی

فروش به روش آنلاین در سالهای اخیر و با رشد کسب و کارهای اینترنتی مرسوم است زیرا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه تمام شده شما می شود. شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید انواع دینام های صنعتی مانند ac ، dc ، استپ موتور ، اسپیندل موتور و سروو موتور و مشاهده قیمت موتورهای الکتریکی از فروشگاه آنلاین پارتاک صنعت ایده آفرین بازدید نمایید. در این فروشگاه اینترنتی، شما می توانید بر روی محصول کلیک کرده و وارد صفحه محصول شوید. کلیه مشخصات، ویژگی ها، تصاویر و قیمت محصول را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید کنید. همه محصولات صنعتی با ارائه کلیه مشخصات و ویژگی ها و قیمت روز، به شما نشان داده شده است. شما با ثبت خرید آنلاین در فروشگاه اینترنتی پارتاک صنعت، در کوتاه ترین زمان ممکن، در هر نقطه از کشور عزیزمان ایران دینام و الکتروموتور خود را دریافت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد مشاوره فنی و پشتیبانی شرکت تماس حاصل نمایید.

موتور DC یا جریان مستقیم

الکتروموتور DC

موتورهای الکتریکی که با برق مستقیم کار می کنند و در کاربردهایی چون هواکش های صنعتی و دمنده ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از موتورها نباید در زیر بار سنگین راه اندازی شوند، چون جریان آرمیچر آنها بیش از حد بالا رفته و به موتور صدمه وارد می شود. موتور الکتریکی DC نیز مانند AC انرژی مغناظیسی را به الکتریکی تبدیل می‌کند. تفاوت موتور DC با AC در منبع تغذیه است. در موتور DC، تغذیه از طریق جریان الکتریکی مستقیم صورت می‌گیرد؛ اما در AC جریان متناوب موتور را تغذیه می‌کند. موتور DC به گروه های زیر تقسیم می‌شود:

 • DC سری
 • DC شنت
 • DC مرکب (کمپوند)

موتور DC سری (Series)

موتورهای DC سری دارای گشتاور راه انداز بالا بوده و از این رو در صنایعی که به گشتاور راه اندازی بالا نیاز است (مانند جرثقیل ها، بالابر هیدرولیک، پرس های ضربه ای و آسانسور) مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این نوع موتور الکتریکی در لوکوموتیوهای شهری (مترو و تراموا) استفاده می شود که به آن اصطلاحا موتور کششی یا اصطکاکی (Traction Motor) گفته می شود.

موتور DC شانت (Shunt)

موتورهای DC شانت یا موازی دارای گشتاور حرکتی حداکثر در دور نامی می باشد. به همین خاطر در کاربردهایی چون هواکش های صنعتی و دمنده ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از موتورها  نباید در زیر بار سنگین راه اندازی شوند، چون جریان آرمیچر آنها بیش از حد بالا رفته و به موتور صدمه وارد می شود.

موتور DC مرکب (کمپوند)

در موتورهای کمپوند خصوصیات موتور سری و شانت وجود دارد و شامل دو دسته هستند.

 • موتور DC کمپوند اضافی

این نوع موتور الکتریکی در مواردی به کار می رود که خصوصیات موتور سری لازم باشد ولی با برداشتن بار، موتور غیر قابل مهار نشود و دور آن خیلی بالا نرود. مانند دستگاه های تراش که در هر دوره کاری بی بار شده و مجددا زیر بار قرار می گیرد. در صنایع مختلف معمولا به جای استفاده از موتور کمپوند اضافی که طراحی آن شبیه موتورهای الکتریکی سری است، استفاده می شود.

 • موتور DC کمپوند نقصانی

در بارهای کمتر از بارهای نامی و مواردی که به سرعت تقریبا ثابت نیاز باشد از موتورهای کمپوند نقصانی استفاده می شود این موتورها معمولا در آزمایشگاه ها برای تامین دور ثابت استفاده می شود

موتورهای جریان مستقیم از جمله موتور های الکتریکی محسوب می شوند که با منبع تغذیه جریان مستقیم راه اندازی میشوند. این محصولات معمولاً کوچک هستند و در کاربری های سبکتر مورد استفاده قرار گرفته. مزیت مهم این نوع موتورها نسبت به موتور AC ها، ابعاد کم و گشتاور و سرعت بالا می باشد. انواع موتور DC را می‌توان به ۴ گروه اصلی موتور جاروبک‌دار، براشلس، سروو موتور و موتور پله‌ای تقسیم کرد که از نظر ساختمان و کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند . برندهای تایلی ( Taili ) ، کورماس و SVG از جمله برندهای مطرح و با کیفیت در زمینه تولید موتور الکتریکی DC می باشند .برای خرید موتور DC مورد نیاز خود و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید .

اسپیندل موتور

تمایز اصلی اسپیندل با سایر موتورها در توانایی ایجاد حرکت دورانی با سرعت بسیار زیاد است. مثلا اسپیندل با دور 18000 یا 24000 دور در دقیقه. در دستگاه های CNC اسپیندل موتور کاربرد زیادی دارد . سیستم خنک کننده در این نوع موتورها بصورت آب خنک و یا هوا خنک است.

اسپیندل موتور hsd

از برندهای با کیفیت و معتبر اسپیندل موتور می توان به برندهای چینی ng ، hqd و Mash اشاره کرد . همچنین برند ایتالیایی hsd و برند ترکیه ای هرتز از جمله برندهای با کیفیت و معتبر می باشد . گروه صنعتی پارتاک تامین کننده انواع اسپیندل موتورهای چینی و اروپایی  می باشد .برای خرید انواع اسپیندل موتور مورد نیاز خود با بهترین برندهای موجود در بازار می توانید از ما استعلام بگیرید . ما مفتخریم که کالای اصل را با ضمانت سلامت کالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

سروو موتور

(servo motor) به صورت کلی موتوری است که دارای مدارهای الکترونیکی مانند درایو ها در کنار آن قرار دارد و موتور حاوی شفت عمل گردش را به عهده دارد و تجهیزات الکترونیکی هم وظیفه دقت دادن به آن را بر عهده دارند و این دقت شامل کنترل زاویه،کنترل شتاب،کنترل سرعت می شود. در دستگاه های CNC از سروو موتور برای دقت و کنترل حرکت ها در محور x و y باید استفاده کرد.

سروو موتور دلتا

سرو موتور ها در انواع گیربکس دار و بدون گیر بکس وجود دارند و در اندازه های خیلی کوچک تا اندازه های بزرگ تولید می شوند که اندازه های کوچک در پروژه های رباتیک و تجهیزات مکاترونیکی استفاده شده و اندازه های بزرگ هم در ساخت تجهیزات صنعتی مانند دستگاه های CNC استفاده می شود. از برندهای با کیفیت و معتبر سروو موتور می توان به برندهای دلتا ، آلفا و استون اشاره کرد . گروه صنعتی پارتاک تامین کننده انواع سروو موتورهای مطرح با کیفیت موجود در بازار است .برای خرید انواع سروو موتور مورد نیاز خود می توانید از ما استعلام بگیرید . ما مفتخریم که کالای اصل را با ضمانت سلامت کالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید . نوع دیگری از موتور الکتریکی با عنوان استپ موتور شناخته می شود که همانند سروو است اما برای دورهای کمتر استفاده می شود.