کلید شستی استپ استارت

در حال نمایش 5 نتیجه

راهنمای انتخاب و خرید کلید شستی استپ و استارت

کلید شستی استپ استارت در تابلوهای برق نصب شده و برای قطع و وصل کردن کنتاکتور و الکتروموتور سه فاز استفاده می شود. با اتصال این قطعه به کنتاکتور در تابلو برق یک مدار فرمانی ایجاد می شود که بوسیله آن می توان کنتاکتور را روشن و یا خاموش کرد. شاسی استارت با رنگ سبز و شاسی استپ با رنگ قرمز مشخص می شود. این دکمه ها معمولا از متریال پلاستیک و یا فلز ساخته می شوند. استارت و استپ با عنوان پوش باتن نیز نامیده می شوند و از تجهیزات فرمان به حساب می آیند که توسط دست تحریک می شوند و برای اعمال فرمان قطع یا وصل در یک مدار به کار می روند. ساختن مدار قدرت و ساختن مدار فرمان ( که در شکل زیر مشاهده می کنید) از مهمترین کاربردهای کلید شستی استپ استارت است.

ساختن مدار فرمان با کلید شستی استپ استارت

انواع کلید استپ استارت

کلیدهای شستی استپ و استارت در انواع و تنوع زیادی تولید می شوند که از نظر شکل ظاهری، نوع عملگر و داشتن چراغ سیگنال باهم تفاوت دارند. هرکدام از انواع این کلیدها برای کاربری مختلف با توجه به نوع مدار، کاری که از آن می خواهیم و شرایط محیطی مورد استفاده قرار می گیرند. موارد زیر مهمترین انواع کلید استپ استارت می باشد :

کلید شستی فشاری

این کلید در دو رنگ وجود دارد که با فشار انگشت دست عمل می کند ، استارت آن با رنگ سبز و استپ آن با رنگ قرمز وجود دارد. از این کلیدها در مدار فرمان برای قطع و وصل استفاده می شود

کلید شستی استپ استارت فشاری

کلید شستی فشاری چراغ دار

عملکرد این کلید مانند کلید شستی فشاری است با این تفاوت که داخل شاسی ها چراغ وجود دارد و برای نشان دادن استارت و یا استپ با نور سبز و قرمز استفاده می شود

کلید شستی استپ استارت فشاری چراغ دار

کلید استپ استارت دوبل

این کلیدها دارای دو شاسی از نوع فشاری می باشند. دکمه ها در آن مستطیلی شکل هستند و قطر آنها 20 میلی متر است. در این نوع شاسی یا پوش باتن ها یک مکانیزم برگشت فنری وجود دارد. رنگ سبز ( 1 ) نشان دهنده استارت و رنگ قرمز ( 0 )  برای وضعیت استپ یا توقف استفاده می گردد.

استپ استارت دوبل

کلید شستی اضطراری ( شستی قارچی )

نام دیگر این کلید، کلید امرجنسی است و همانگونه که از نام آن پیداست در مواقع اضطراری با یک بار فشار دادن این شستی مدار قطع می شود. با فعال شدن این کلید تا زمان چرخاندن سری قارچی مدار قطع است. با چرخاندن سری قارچی، شستی آزاد می شود و مدار وصل می گردد.

کلید امرجنسی اضطراری

کلید شستی سلکتور سوییچ

سلکتور سوئیچ یک کلید شستی چرخان یا گردان است و مانند کلیدهای فشاری کار قطع و وصل وسایل الکتریکی در مدار فرمان را انجام می دهد و در تابلوهای برق نصب می شود.

سوییچ سلکتور استپ استارت

انتخاب و خرید کلید استپ استارت

برای انتخاب و خرید شاسی های استپ استارت لازم است ابتدا نوع کاربری و شرایط محیطی کاملا بررسی شود و با توجه به نوع کاربرد و نصب در تابلوهای برق صنعتی و مشخصاتی مانند جریان برق، ولتاژ و آمپراژ ، نوع کلید را انتخاب کنید. در این راستا می توانید با کارشناسان برق صنعتی و تابلوهای برق صنعتی مشورت کنید. سپس لازم است برای خرید این کلیدها از برندها و شرکت های سازنده آن آگاهی داشته باشید . برندهای مختلفی در جهان انواع تجهیزات تابلو برق از جمله کلید شستی استپ استارت را تولید و عرضه می کنند که دارای تنوع و کیفیت ساخت متفاوتی هستند . خوشبختانه در کشور ما ایران نیز شرکت ها و برندهای معتبری در زمینه ساخت و عرضه ی انواع کلیدها و شاسی های برق صنعتی فعالیت دارند و می توان برای خرید گزینه مناسبی باشند. از برندهای معروف تولیدکننده کلیدها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اشنایدر ( خارجی )
  • زیمنس ( خارجی )
  • پارس فانال ( داخلی )
  • برند رعد ( داخلی )
  • شیوا امواج ( داخلی )
  • کاوه ( داخلی )
  • iswitch ( داخلی )

برای انتخاب و خرید انواع کلیدهای مورد نیاز خود از برندهای بالا و ارائه قیمت و ضمانت معتبر لازم است به فروشگاه های معتبر و نمایندگی های مجاز مراجعه کنید تا بهترین انتخاب و خرید را تجربه کنید.

فروش کلید شستی استپ استارت

پارتاک صنعت، با بیش از 10 سال سابقه مشاوره و فروش تجهیزات برق صنعتی، یک فروشگاه و مرکز فروش انواع کلیدهای استپ استارت و سایر تجهیزات تابلوهای برق صنعتی در ایران است. فروشگاه آنلاین پارتاک صنعت برای مشاهده لیست قیمت های بروز از بهترین برندهای داخلی و خارجی 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما مشتریان و صنعتگران عزیز است. همچنین امکان خرید حضوری و یا خرید بصورت تماس تلفنی برای شما عزیزان فراهم شده است تا همواره با خیال آسوده و اطمینان کامل کالای مورد نیاز خود را با تضمین اصالت و سلامت و قیمت مناسب خرید کنید.