کانتر یا شمارنده دیجیتال

در حال نمایش یک نتیجه

فروش انواع کانتر یا شمارنده دیجیتال

کانتر یا شمارنده دیجیتال قطعه ای است که برای برای شمارش و اندازه گیری پارامترهای مختلف مانند تعداد محصول، تعداد عملکرد، ساعات کار، میزان مصرف انرژی و … در صنعت به کار می رود. این قطعه در اصطلاخ عامیانه با نام کانتر (Counter) صنعتی نیز شناخته می شود. در خطوط تولید و اتوماسیون صنعتی وجود این قطعه بسیار لازم و ضروری است زیرا انسان به خودی خود نمی تواند تعداد نامحدود موارد را شمارش کرده و یا به حافظه بسپارد. استفاده از تعداد و آمار مربوط به پارامترهای مختلف تولید باعث شده است تا در خطوط برق و اتوماسیون صنعتی نیاز به کانتر یا شمارنده دیجیتال بسیار ضروری باشد.

شمارنده های دیجیتال دارای ساختاری هستند که در آن قطعات مکانیکی استفاده نشده است بلکه دارای صفحه نمایش LCD و یا LED با نور پس زمینه و اعداد نورانی هستند که نمایش را نسبت به نمایشگرهای آنالوگ زیباتر و جذاب تر می کند. این کانترها از نظر سرعت شمارش، نوع سیگنال ورودی، نوع ریست و نوع خروجی رله در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. شمارنده های دیجیتال نسبت به نوع آنالوگ آن دقت و عملکرد بهتری دارند.

انواع کانتر یا شمارنده دیجیتال

در کاربری و مصارف مختلف انواع مختلفی از کانترها مورد نیاز است و استفاده می شود . از مهمترین انواع شمارنده ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شمارنده دیجیتال ساعت

این کانتر که با نام کانتر ساعت کار نیز شناخته می شود زمان وجود یک سیگنال را بر اساس دقیقه و ساعت می شمارد واندازه گیری می کند. برای اندازه گیری زمان کارکرد دستگاه و تجهیزات از شمارنده ساعت استفاده می شود. اگر سیگنال ورودی قطع شود باعث پاک شدن زمان قبلی اندازه گیری شده نخواهد شد و با وصل شدن مجدد سیگنال شمارش زمان ادامه می یابد مگر اینکه کانتر از ابتدا ریست شود.

شمارنده دیجیتال صنعتی

کانتر دیجیتال صنعتی برای شمارش پارامترهای دیگری به جز زمان استفاده می شود. علاوه بر زمان این شمارنده ها می توانند پالس، فرکانس، سرعت و سایر موارد را اندازه گیری کرده و بر روی نمایشگر خود نشان دهند. نوع پیشرفته تری از این کانتر یا شمارنده دیجیتال وجود دارد که کانتر مولتی فانکشن یا قابل برنامه ریزی نامیده می شود. از این نوع کانتر در خطوط اتوماسیون برای برنامه ریزی دقیق و اندازه گیری و جمع آوری اطلاعات و خودکارسازی اتوماسیون و مدارها استفاده می شود.

برندهای شمارنده و کانتر

شرکت ها و برندهای مختلفی در سراسر جهان انواع شمارنده های آنالوگ و دیجیتال را تولید و عرضه می کنند که هرکدام دارای ویژگی ها، کاربری و قیمت های متفاوت هستند. از برندهای معروف و محبوب کانتر یا شمارنده دیجیتال می توان به برندهای هانیانگ، آتونیکس و ایران کاوه اشاره کرد که دارای کیفیت بالا و ضمانت و خدمات پس از فروش هستند.

کانتر دیجیتال مولتی فانکشن

فروش کانتر و شمارنده دیجیتال

پارتاک صنعت ایده آفرین، مرکز فروش انواع تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون در ایران است و در زمینه فروش انواع شمارنده های دیجیتال با کیفیت و قیمت مناسب از برندهای مطرح سابقه بالایی دارد. برای خرید کانترها و شمارنده های مورد نیاز خود و همچنین مشاوره فنی و دریافت لیست قیمت به روز می توانید با تلفن های تماس شرکت تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید و سپس به صورت تلفنی و یا آنلاین ثبت سفارش کرده و خرید کنید و در هرکجای ایران کالای خود را تحویل بگیرید.