تجهیزات برق صنعتی (تجهیزات تابلو برق)

نمایش 1–24 از 275 نتیجه

فروش تجهیزات برق صنعتی در پارتاک صنعت

تجهیزات برق صنعتی شامل کلیه قطعات و تجهیزاتی است که در صنعت، برای راه اندازی مدارهای الکتریکی با برق صنعتی به کار می روند. برای راه اندازی موتور دستگاه های صنعتی و مکانیکی و انتقال برق، استفاده از این تجهیزات یک نیاز ضروری است.

برای خرید تجهیزات برق صنعتی لازم است اطلاعات کافی از انواع تجهیزات مورد نیاز مربوط به کاربری خود داشته باشیم. گروه صنعتی پارتاک به عنوان یک مرکز فروش قطعات برق صنعتی، سعی بر آن دارد تا با مشاوره فنی کامل و دقیق، با در نظر گرفتن نیاز شما صنعتگران عزیز، بهترین کیفیت و قیمت تجهیزات برق صنعتی را معرفی کند. در ادامه به معرفی انواع قطعات برق صنعتی که در پارتاک صنعت به فروش می رسد می پردازیم

 تجهیزات حفاظتی تابلو برق

قطعات حفاظتی، تجهیزاتی هستند که برای جلوگیری و محافظت از خطرات ناشی از جریان برق در تابلو برق و تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند. در هنگام خرید و نصب تابلو برق باید به استانداردهای ایمنی و حفاظتی موجود در آن توجه نمود. قیمت فروش تجهیزات حفاظتی با توجه به انواع و کاربرد و برند سازنده این تجهیزات تعیین می شود. انواع تجهیزات حفاظتی تابلو برق شامل موارد زیر است :

بی متال

برای محافظت و جلوگیری از سوختن موتور در برابر اضافه بار وارد شده، از بی متال استفاده می شود. در صورت زیاد شدن آمپر یا به اصطلاح عامیانه آمپرکشی، بی متال مدار کنترل موتور را قطع می کند که باعث می شود برق از موتور خارج شود. با گذشت زمان، دمای موتور کم شده و بی متال می تواند دوباره مدار را وصل کند. بی متال در مدار زیر کنتاکتور نصب می شود.

قیمت فروش بی متال با توجه به رنج های مختلف آن(نسبت به الکتروموتور) و برند سازنده تعیین می شود. از بهترین برندهای موجود در ایران می توان به برند اشنایدر، هیوندای، زیمنس، ال اس، کاوه، فانال، سیگما و چانت اشاره نمود.

کلید حرارتی

کلید حرارتی نیز در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه می تواند مدار را قطع کند. این کلید در خود بی متال دارد که به صورت قابل تنظیم در رنج های مختلف تولید می شود. قیمت فروش کلید حرارتی با توجه به رنج های مختلف آن(نسبت به الکتروموتور) و برند سازنده تعیین می شود. از بهترین برندهای موجود در ایران می توان به برند اشنایدر، هیوندای، زیمنس، ال اس، کاوه، فانال، سیگما و چانت اشاره نمود.

کلید محافظ جان

یکی دیگر از کلید های حفاظتی، کلید محافظ جان است که برای حفظ جان انسان و خطر برق گرفتگی و همینطور جلوگیری از آسیب زدن به تجهیزات استفاده می شود.

کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری (فیوز مینیاتوری) یک کلید الکترومکانیکی است که افراد و تجهیزات را در مقابل خطای اتصال کوتاه و هم جریان اضافه بار حفاظت می کند.کلید مینیاتوری با وجود خودکار بودن پس از قطع شدن مجددا به مدار باز می گردد.

کلید فیوز

فیوز وسیله ای است که مدارهای الکتریکی را در برابر جریان غیر مجاز حفاظت می کند. اگر جریانی بیش از جریان نامی از فیوز بگذرد فیوز می سوزد و بدین ترتیب جریان برق، قطع می شود. به عبارت ساده، فیوز یک وسیلۀ حفاظتی است که در ابتدای مدار های برق قرار می گیرد تا در مواقعی که جریانی بیش تر از حد انتظار از وسیله عبور کرد، با سوختن فیوز مدار قطع شود و تجهیزات دیگر آسیبی نبیند. فیوز تنها یک بار مصرف است و امروزه کمتر از آن استفاده می شود.

کلید اتوماتیک

کلید اتوماتیک به صورت کلی هر سه فاز را از مدار خارج می کند و در مواقعه ایی که بار ها به صورت هجومی باشد و سریع انجام شود کلید اتوماتیک یا همان کمپکت می تواند کل سیستم را از مدار خارج کند. کلید های اتوماتیک برای برای حفاظت در آمپر های بالا بسیار قابل اهمیت هستند.

 تجهیزات قطع و وصل تابلو برق

قطعات قطع و وصل، تجهیزاتی هستند که برای قطع و وصل کردن جریان برق در تابلو برق و تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند. در هنگام خرید و نصب تابلو برق باید به استانداردهای ایمنی و حفاظتی موجود در آن توجه نمود. قیمت فروش تجهیزات قطع و وصل، با توجه به انواع و کاربرد و برند و کیفیت سازنده این تجهیزات تعیین می شود. انواع تجهیزات قطع و وصل تابلو برق شامل موارد زیر است :

 کنتاکتور

یکی از مهمترین تجهیزات برق صنعتی که نیاز به آن کاملا ضروری است کنتاکتور یا همان کلید الکترومغناطیسی است. مهمترین کار کنتاکتور قطع و وصل کردن مدار از راه دور است، از دیگر مزایای کنتاکتور ایمن کردن مدار، طول عمر بالا و قیمت پایین تر نسبت به سایر کلیدهای الکتریکی است. کنتاکتورها در دو نوع تکفاز و سه فاز تولید می شوند. قیمت فروش کنتاکتور با توجه به مواردی همچون برند کنتاکتور، آمپر و جریان برق ورودی تعیین می شود. از بهترین برندهای موجود در ایران می توان به برند اشنایدر، هیوندای، زیمنس، ال اس، کاوه، فانال، سیگما و چانت اشاره نمود.

 رله و کارت رله

وظیفه رله باز و بسته کردن مدار بصورت الکترومکانیکی یا الکترونیکی است.کارت رله نیز یک برد الکترونیکی است که رله ها بر روی آن نصب می شوند.

 ملزومات تابلو برق

 به قطعات مورد استفاده در تابلو برق اعم از سیم ها ، چراغ های سیگنال ، اتصال دهنده ها ، انتقال دهنده ها و تمام مواردی که به عنوان ملزومات تابلو برق هستند و باید برای راه اندازی تابلو برق از آن ها استفاده نمود می گویند که در ادامه مطلب به تعدادی از مهمترین آن ها اشاره نموده ایم.

سیم و کابل

سیم یک هادی رسانایی است که برای اتصال اجزا و انتقال برق در صنعت استفاده می شود. از به هم پیوستن یا در هم تنیده شدن چندین سیم که معمولا روکش لاستیکی دارد کابل ساخته میشود. سیم و کابل ها از مس یا آلومینیوم ساخته می شوند. یکی از پر مصرف ترین محصولات در فروش تجهیزات برق صنعتی سیم و کابل است.

استپ-استارت

استپ استارت ها جهت خاموش و روشن کردن سیستم ها و تجهیزات برق صنعتی استفاده میشود و یک مکانیزم ساده دارند.

داکت

برای منظم کردن آرایش سیم و کابل ها از داکت استفاده می شود. داکت ها به صورت کانالی سیم و کابل ها را در خود جای می دهد.

فن

برای تهویه هوا و خنک کردن در تابلو های برق از فن های تابلویی استفاده می شود.

تایمر

برای راه اندازی خودکار در دستگاه های صنعتی به صورت منظم و در زمان های مشخص از تایمر های صنعتی استفاده می شود.

چراغ سیگنال

چراغ سیگنال یا لامپ سیگنال به‌عنوان یک تجهیز هشداردهنده در تابلو برق استفاده می‌شود. هر چراغ سیگنال از یک بدنه پلاستیکی، یک درپوش رنگی و یک لامپ تشکیل‌شده است. لامپ در نمونه‌های قدیمی به‌صورت لامپ رشته‌ای و در نمونه‌های جدید لامپ LED است.

شمارنده

برای شمارش اشیا و یا مراحل خاص از شمارنده استفاده می شود.

چگونگی خرید تجهیزات برق صنعتی

برای خرید تجهیزات برق صنعتی باید به یک مرکز فروش معتبر و قابل اطمینان مراجعه کرد. گروه صنعتی پارتاک با در نظر گرفتن نیاز مشتری سعی بر آن دارد در کمترین زمان ممکن محصول مورد نظر مشتریان خود را به دست آن ها برساند، در همین راستا فروش به صورت آنلاین و حضوری در پارتاک صنعت ایده آفرین امکان پذیر است. شما برای خرید آنلاین تجهیزات برق صنعتی، اتوماسیون صنعتی، فروش تخصصی اینورتر و الکتروموتور می توانید به صفحات وبسایت مراجعه نمایید و یا با حصور در دفتر شرکت که آدرس آن درصفحه تماس با ما آمده ضمن گرفتن مشاوره رایگان از متخصصین فنی پارتاک صنعت خریدی مطمئن و امن را انجام دهید.