تجهیزات حفاظتی تابلو برق صنعتی

نمایش 1–24 از 257 نتیجه

تجهیزات حفاظتی تابلو برق صنعتی

تجهیزات حفاظتی تابلو برق، قطعاتی هستند که برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی ناشی از برق صنعتی در کار استفاده می شوند. این قطعات کار حفاظت از تجهیزات الکتریکی در برابر مواردی همچون اضافه بار، اضافه جریان، اتصال کوتاه، دوفاز شدن تجهیزات سه فاز، جریان نشتی و سایر عوامل خطرناک می باشد. برای انتخاب و خرید تجهیزات حفاظتی تابلوهای برق صنعتی لازم است آگاهی کافی و لازم نسبت به این تجهیزات داشته باشیم. در تابلوهای ولتاژ پایین برای محافظت از تجهیزات برقی از فیوز‌ها و کلیدها، کلید حرارتی، کلید محافظ جان، بی متال، کلید مینیاتوری و سایر قطعات حفاظتی استفاده می شود. تابلو‌هایی که تجهیزات آن‌ها دارای ولتاژ تا ۱کیلوولت می‌باشند، با عنوان تجهیزات فشار ضعیف نامیده می شوند و ولتاژ نامی بالاتر از یک کیلوولت با عنوان فشار متوسط هستند. در ادامه مهمترین موارد برای انتخاب و خرید تجهیزات حفاظتی تابلو برق را ذکر می کنیم.

انواع قطعات حفاظتی تابلو برق و کاربرد آنها

در تابلوهای برق صنعتی انواع قطعات و تجهیزات قطع و وصل، جداکننده ها و قطعات حفاظتی استفاده می شوند که هر کدام از آنها وظیفه ای را بر عهده دارند. قطعات حفاظتی در تابلوهای برق شامل موارد زیر هستند:

 • بی متال ( رله اضافه بار ) : این قطعه دستگاه های سه فاز ( مانند موتورهای الکتریکی ) را در برابر اضافه بار محافظت می کند.اگر جریان برای مدت معینی از مقدار مشخصی فراتر رود ، رله اضافه بار مدار کنترل موتور را قطع می کند که باعث می شود برق از موتور خارج شود
 • فیوز : این قطعه وظیفه محافظت از تجهیزات در برابر اتصال کوتاه را بر عهده دارد. در تابلوها فیوز در هنگام ایجاد اتصال کوتاه و جریان بیشتر از مقدار نامی دستگاه، شروع به کار کرده و مدار را قطع می کند. از انواع فیوز مصرفی در تابلو برق می توان به انواع فیوز فشنگی، فیوز کاردی و فیوز HRC اشاره کرد.
 • کلید محافظ جان : این قطعه در هنگام نشتی جریان و احتمال خطر برق گرفتگی عمل کرده و مدار را قطع می کند. این کلید بر اساس محاسبه اختلاف جریان ورودی و خروجی عمل کرده و در صورت وجود اختلاف و نشتی جریان اضافه کار می کند و اگر اختلافی بین جریان فاز و نول باشد مدار را قطع می کند.
 • .به کلید محافظ جان، کلید جریان تفاضلی، کلید جریان باقیمانده و کلید جریان دیفرانسیلی نیز می گویند.
 • کلید مینیاتوری : کلیدی الکترومکانیکی است که به صورت خودکار هم در هنگام اتصال کوتاه و هم در هنگام اضافه جریان مدار را قطع کرده و دوباره به صورت خودکار مدار را وصل می کند. از مهمترین تفاوت های کلید مینیاتوری و فیوز همین اتوماتیک بودن عمل کلید مینیاتوری است که به صورت خودکار عمل قطع و وصل مدار را انجام می دهد.
 • کلید اتوماتیک : این قطعه نیز همانند کلید مینیاتوری عمل می کند اما بسیار بزرگتر از کلید مینیاتوری است و برای کنترل جریان های بیشتر(جریان نامی تا 2500 آمپر) به کار می روند. کلیدهای اتوماتیک در دو نوع کمپکت و هوایی ساخته می شوند.
 • کلید حرارتی : این قطعه هم کارایی کلید مینیاتوری و هم رله اضافه بار (بیمتال) را دارد و از الکتروموتورها در برابر اضافه جریان و اضافه بار محافظت می کند.
 • رله کنترل فاز : این وسیله برای حفاظت در برابر اندازگیری اختلالات ولتاژ و جریان محافظت می کند و در صورت قطع یکی از فازها مدار فرمان را قطع می کند.

هر کدام از تجهیزات حفاظتی تابلو برق ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارند که با توجه به نوع کاربری و استفاده در تابلوهای برق انتخاب شده و به کار می روند.

برندهای سازنده تجهیزات محافظتی برق صنعتی

شرکت ها و برندهای معتبر در جهان وجود دارند که در ساخت و تولید کلیه تجهیزات برق صنعتی و تجهیزات تابلو برق فعالیت دارند. این شرکت ها و برندها همواره طیف گسترده ای از انواع محصولات خود را به طیف وسیعی از مشتریان در سراسر جهان عرضه می کنند. از مهمترین تولیدکننگان و برندهای سازنده تجهیزات حفاظتی تابلو برق می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • برندهای آلمانی زیمنس و وایدمولر که همواره جزو با کیفیت ترین و محبوب ترین برندها تجهیزات صنعتی هستند. تولید کننده انواع کلیدهای اتوماتیک، مینیاتوری، فیوزها و …
 • برند اشنایدر فرانسه که در ایران و سایر جهان بسیار شناخته شده و محبوب است.
 • برند ایرانی رعد الکتریک،شیوا امواج و پارس فانال که می توان گفت محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در ایران تولید و عرضه می کنند. انواع کلیدهای اتوماتیک و مینیاتوری در انواع مختلف توسط این برندها تولید و عرضه می شود.
 • برند ترکیه ای سیگما الکتریک: محصولات سیگما الکتریک مانند کلیدهای مینیاتوری و اتوماتیک دارای کیفیت خوب و قیمت مناسب و همراه با ضمانت نامه هستند.

شرکت ها و برندهای مختلف دیگر از جمله شرکت های چینی و اروپایی متعدد نیز وجود دارند که محصولات و تجهیزات تابلو برق صنعتی را تولید می کنند. در صنعت و بازار ایران ممکن است به دلایل زیادی کالای اصل و تقلبی را نتوانیم تشخیص دهیم. نکته مهم این است که برای خرید مطمئن لازم است به نمایندگی های معتبر و مراکز فروش با سابقه مراجعه کنید.

قیمت تجهیزات حفاظتی تابلو برق

قیمت قطعات صنعتی و تجهیزات تابلو برق بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت قطعات برق صنعتی شامل موارد زیر است:

 • برند سازنده: با توجه به شرکت تولید کننده این قطعات می توان به صورت قطعی بیان نمود که هرچه برند سازنده معتبرتر و با کیفیت تر باشد قیمت محصول نیز بالاتر است. برای مثال قطعات زیمنس آلمان گرانتر از محصولات چینی و اروپایی هستند.
 • نوع جریان ورودی: قطعات حفاظتی تابلو برق در دو مدل تکفاز و سه فاز تولید می شوند. تکفاز و سه فاز بودن قطعات در تعیین قیمت آنها موثر است.
 • ولتاژ و شدت جریان : با توجه به جریان ورودی و شدت جریان، قطعات داخل تابلو برق تولید و استفاده می شوند. برای مثال کلیدهای اتوماتیک بر اساس شدت جریان در انواع 10 آمپر، 20 آمپر، 32 آمپر و …. تولید می شوند. بدیهی است که هرچه شدت جریان بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.
 • نوع فرکانس، مدل و سری ساخت، تعدادقطب هاو سایر عوامل دیگر نیز در تعیین قیمت تجهیزات تابلو برق موثر هستند

پارتاک صنعت ایده آفرین به عنوان نمایندگی کلیه محصولات و تجهیزات تابلو برق با استفاده از اعتبار و تجربه کارشناسان خود، برای استعلام قیمت تجهیزات صنعتی و قطعات مورد استفاده در تابلو برق در خدمت شما مشتریان عزیز است.

فروش تجهیزات حفاظتی تابلوی برق صنعتی

فروش تجهیزات حفاظتی تابلو برق به دو روش سنتی و آنلاین انجام می شود. پارتاک صنعت ایده آفرین به عنوان نمایندگی تجهیزات برق صنعتی، برای کسب رضایت هرچه بیشتر شما مشتریان عزیز هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین فروش تجهیزات برق صنعتی و ملزومات تابلو برق در ایران را انجام می دهد. گروه صنعتی پارتاک با استفاده از تجربه و تخصص کارشناسان خود در ابتدا بهترین و مناسب ترین مشاوره فنی را به شما داده و با توجه به نوع کاربری و نیاز شما به قطعات صنعتی، برند مورد نیاز و قیمت مناسب را به شما خواهند داد. برای خرید حضوری تجهیزات لازم است به صورت حضوری به محل شرکت مراجعه کنید و یا از طریق تماس تلفنی ثبت سفارش کرده تا کالای شما به محل مورد نظر شما ارسال شود. همانگونه که مشاهده می کنید فروشگاه آنلاین پارتاک صنعت نیز علاوه بر نمایش کلیه محصولات و ویژگی های آنها قیمت آن را نیز نمایش می دهد. شما مشتریان عزیز می توانید به صورت آنلاین کالای خود را خرید کرده و حداکثر تا 48 ساعت در سراسر ایران محصول خود را تحویل بگیرید.