تنظیمات اینورتر ال اس

آیا شما هم به دنبال یادگیری تنظیمات اینورتر ls هستید؟ حتما می دانید که انواع اینورتر ls ابزار های کاربردی به حساب می آیند و شما برای تنظیم کردن آنها باید به یک سری پارامتر های خاص توجه داشته باشید. LS یکی از شناخته شده ترین برند های فعال در زمینه تولید اینورتر به حساب می آید که همواره خدماتش را با تضمین ارائه می کند.

با خرید انواع اینورتر از این برند، شما می توانید نسبت به انجام فعالیت هایی همچون تبدیل جریان مستقیم به متناوب اقدام نمایید. لازم به ذکر است که انواع اینورتر تولید شده توسط این برند برای فعالیت به یک سری تنظیمات اولیه نیاز دارند. امروز ما قصد داریم تا پارامترهای اینورتر ls را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

نحوه تنظیم انواع اینورتر

پیش نیاز های تنظیمات اینورتر ls

بیایید کارمان را با پاسخ به یک سوال مهم و کلیدی شروع کنیم: مهم ترین پیش نیاز های تنظیمات اینورتر ls کدام اند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که برند های خاصی همچون LS محصولات زیادی را روانه بازار کرده اند. برای تنظیم کردن این وسیله، شما باید به معماری و مدل این کالا توجه ویژه ای داشته باشید. به عنوان مثال، اینورتر LG5A، یکی از محبوب ترین محصولات عرضه شده توسط این برند به حساب می آید که در اکثر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این کالا را هم برای پروژه های صنعتی و هم برای پروژه های غیر صنعتی مورد استفاده قرار دهید.

اینورتر های سری M100 برند LS دیگر محصولی هستند که شما می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. این محصولات جایگزین سری IC5 به حساب می آیند. از جمله ویژگی های کلیدی این کالا می توان به استفاده از موتور های بهتر، ترمز های DC و قدرت عملکردی مطلوب اشاره نمود. به خاطر داشته باشید که این مدل از انواع اینورتر کیفیت ساخت مطلوبی دارد ولی برای استفاده از آن شما باید یک سری تنظیمات خاص را اعمال نمایید. پروسه تنظیم کردن این کالا با مدل های خاصی همچون LG5A متفاوت است.

تنظیمات اینورتر ls اصلی

نکات مهم برای آموزش اینورتر ls

جدا از نوع و مدل دستگاه، شما باید به تجهیزات به کار رفته در تنظیمات اینورتر ls هم توجه داشته باشید. اکثر مدل های اینورتر همراه با کلید های کنترلی مخصوص در اختیار مشتریان قرار می گیرند. شما باید بتوانید به درستی با این کلید ها کار کنید. در برخی از مواقع امکان استفاده از کامپیوتر های خارجی برای تنظیم کردن اینورتر هم وجود دارد ولی این پروسه پیچیده بوده و به دانش فنی زیادی نیاز خواهد داشت.

نکات مهم برای تنظیمات اینورتر ls

یک سری نکات مهم وجود دارند که توجه به آنها پروسه تنظیمات اینورتر ls را برای شما راحت تر خواهد کرد. به صورت کلی، شما باید آموزش اینورتر ls را بر اساس مدل و نوع این کالا دنبال نمایید. استفاده از دفترچه راهنما به مصرف کنندگان نهایی اجازه می دهد تا در بهترین حالت ممکن با تنظیمات اینورتر آشنا شوند و نسبت به تنظیم کردن آن اقدام نمایند.

جدا از این مسئله، اینورتر های برند ls معماری خاصی دارند. اگر شما با ساختار این محصولات آشنا نیستید، بهتر است خدمات کارشناسان حرفه ای و تکنسین های با تجربه را برای تنظیم آن مورد استفاده قرار دهید. عدم توجه به این مسئله هم چالش های گسترده ای را سر راهتان قرار می دهد.

پارامتر های مهم برای تنظیمات اینورتر

یک سری پارامتر های پر اهمیت وجود دارند که برای تنظیمات اینورتر ls شما باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید. همه این پارامتر ها روی پروسه تنظیم کردن و عیب یابی اینورتر های برند LS، تاثیر گذار خواهند بود. DRV یا Drive Group اولین پارامتری هستند که شما باید آنها را مد نظر خود قرار دهید. فرکانس هدف، زمان تبدیل و Accel/Decel از جمله متغیر هایی به حساب می آیند که در این دسته بندی قرار می گیرند. به خاطر داشته باشید که این پارامتر های اساسی باید به درستی تنظیم شوند تا اینورتر به درستی کار کند.

گروه عملیاتی 1 یا Function Group 1 دیگر پارامتری است که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید. این پارامتر ها به گونه ای طراحی شده اند تا عملکرد اصلی دستگاه و میزان ولتاژ خروجی را تحت تاثیر خود قرار دهند. این پارامتر ها برای تنظیم فرکانس و ولتاژ خروجی به کار می روند. تنظیم درست آنها روی میزان مصرف و نحوه عملکرد اینورتر به صورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود.

گروه عملیاتی 2 یا Function Group 2 سومین مورد از پارامترهای اینورتر ls به حساب می آیند. این مورد از پارامتر های اینورتر به گونه ای طراحی شده اند تا عملیات پیشرفته این وسیله را تحت تاثیر خود قرار دهند. عملکرد PID و موتور دوم در اینورتر های IG5A از جمله مواردی به حساب می آیند که در این گزینه تنظیم می شوند. به خاطر داشته باشید که همه پارامتر های قرار گرفته در این دسته بندی با نام H Group شناخته شده اند.

در نهایت آخرین مورد از پارامترهای اینورتر ls به I/O Group اشاره دارد. این پارامتر ها برای کنترل یک قابلیت از طریق ترمینال های ورودی و خروجی مورد استفاده قرار می گیرند. این پارامتر ها هم اهمیت زیادی دارند و هم می توانند برای کنترل قابلیت های مختلف اینورتر به کار روند. لازم به ذکر است که هر کدام از این پارامتر ها بیش از چند ده زیر پارامتر را در خود جای داده اند. برای تنظیم درست اینورتر های ls شما باید با دقت زیر پارامتر ها را انتخاب نمایید.

گروههای اصلی تنظیمات اینورترls

کلام آخر در مورد تنظیمات اینورتر ال اس

همانطور که در این صفحه مشاهده کردید، برای اعمال تنظیمات اینورتر ls شما باید به پارامتر های خاصی همچون نوع اینورتر توجه ویژه ای داشته باشید. همه تنظیمات باید بر اساس نوع این کالا صورت گیرد. به خاطر داشته باشید که این پروسه حساسیت زیادی داشته و لزوما باید توسط افراد متخصص و خبره صورت گیرد. البته که دریافت مشاوره از طریق کارشناسان خبره فعال در این زمینه به شما اجازه می دهد تا سرعت تنظیم کردن اینورتر را افزایش دهید.

پس جهت کسب بازدهی مطلوب، به شما توصیه می شود تا مقداری وقت با ارزش خود را صرف انجام تحقیق برای خرید و تنظیم کردن اینورتر نمایید. شما برای دیدن پارامترهای دقیق اینورتر ال اس در هر مدلی میتوانید به صفحه محصولات ال اس مراجعه کنید و مشخصات هر محصول را زیر آن مطالعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *