تنظیم دور موتور با اینورتر صنعتی

تنظیم دور موتور با اینورتر، پروسه ای مهم به حساب می آید که روند انجام فعالیت های مختلف را تحت تاثیر خود قرار می دهد. یک الکتروموتور می تواند با سرعت های متنوعی نسبت به فعالیت اقدام نماید. سرعت فعالیت این وسیله روی میزان بازدهی اش به صورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود. کارشناسان دائما باید دور موتور این وسیله را تحت کنترل در آورند تا از آسیب دیدن سایر وسایل پروژه، جلوگیری کنند. در حال حاضر بهترین راه موجود برای کنترل دور موتور، به استفاده از اینورتر اشاره دارد.

البته که این پروسه خیلی ساده نبوده و یک سری چالش های فنی را جلوی پای شما قرار خواهد داد. امروز ما قصد داریم تا روند تنظیم دور موتور با استفاده از انواع اینورتر را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

دستگاه تنظیم دور الکتروموتور چیست؟

قبل از پرداختن به روش تنظیم دور موتور با اینورتر، بیایید چیستی این وسیله را بررسی کنیم. دستگاه تنظیم دور الکتروموتور، محصولی قدرتمند به حساب می آید که نسبت به ایجاد جریان متناوب اقدام می نماید. اینورتر ها در واقع از سوئیچ هایی تشکیل شده اند که با سرعت خیلی زیادی قطع و وصل می شوند. با استفاده از این سوئیچ ها، شما خیلی راحت می توانید دور یک الکتروموتور را تنظیم کنید. سیگنال های ایجاد شده توسط درایو کنترل دور موتور به گونه ای طراحی شده تا عملکرد الکتروموتور را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد.

به خاطر داشته باشید که دستگاه تنظیم دور الکتروموتور در دسته بندی ها و زیر شاخه های متنوعی روانه بازار می شود. برای کسب بازدهی مطلوب از این پروسه و خرید بهترین مدل های دستگاه تنظیم دور موتور، شما باید تحقیقات گسترده ای را انجام دهید. خرید با کیفیت ترین مدل های این کالا به شما اجازه می دهد تا بدون هیچ مشکلی نسبت به کنترل جریان و سرعت چرخش الکترو موتور اقدام نمایید. لازم به ذکر است که دستگاه های تنظیم دور الکتروموتور، می توانند در زیر شاخه های متنوعی روانه بازار شوند.

معرفی اینورتر

دیگر مسئله ای که قبل از پرداختن به روش تنظیم دور موتور با اینورتر باید آن را مد نظر خود قرار دهیم، به چیستی و کاربرد های اینورتر اشاره دارد. همانطور که گفته شد، یک اینورتر ابزاری قدرتمند بوده و می تواند با ارسال سیگنال های مختلف و قطع و وصل کردن جریان، نسبت به کنترل گشتاور و سرعت حرکت یک الکتروموتور اقدام نماید. این محصول یک نوع کنترل کننده به حساب آمده و با استفاده از آن شما می توانید دور های یک الکتروموتور را به صورت کامل تنظیم نمایید. جالب است بدانید که این محصولات در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از آنها در خیلی از پروژه های جهانی، یک مسئله مهم و متداول به حساب می آید. از جمله ویژگی های کلیدی اینورتر می توان به تبدیل دور موتور به صورت پیوسته اشاره نمود.

بررسی کاربرد های درایو کنترل دور موتور

از نام درایو کنترل دور موتور می توان مهم ترین کاربرد های این وسیله را حدس زد. به صورت کلی، درایو های مخصوص کنترل دور موتور به گونه ای طراحی شده اند تا با اعمال تغییرات روی فرکانس و جریان ورودی، نسبت به کاهش دور عملکرد و گشتاور یک الکتروموتور اقدام نمایند. در حال حاضر مدل های زیادی از انواع درایو کنترل دور موتور یا اینورتر در بازار موجود است. هر کدام از این مدل های اینورتر، با یک تکنولوژی ویژه در اختیار مشتریان قرار می گیرند. با استفاده از این کالا، شما می توانید در بهترین حالت ممکن نسبت به کنترل جریان الکتروموتور اقدام نمایید.

تنظیم دور الکتروموتور

استفاده از سافت استارتر برای تنظیم دور موتور

راه های دیگری هم برای کاهش سرعت عملکرد یک الکتروموتور وجود دارد. شما همیشه نباید نسبت به تنظیم دور موتور با اینورتر اقدام نمایید. به عنوان مثال، یکی از محبوب ترین روش های به کار رفته برای این پروسه به سافت استارتر اشاره دارد. سافت استارتر یک ابزار صنعتی با کیفیت است که می تواند برای راه اندازی نرم انواع الکتروموتور مورد استفاده قرار گیرد. این وسیله به آرامی و به صورت آهسته نسبت به اتصال جریان اقدام می نماید. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آن برای تنظیم دور یک الکتروموتور، به مسئله ای متداول تبدیل شود.

سافت استارت

مزایای تنظیم دور موتور با اینورتر

تنظیم دور یک الکتروموتور با اینورتر، مزایای زیادی را در خود جای داده است. با کمک یک اینورتر شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به روشن یا خاموش کردن الکتروموتور اقدام نمایید. انواع اینورتر در دسته بندی های متنوعی روانه بازار شده و شما می توانید بر اساس نیاز های پروژه تان نسبت به خرید بهترین مدل این کالا اقدام نمایید. جدا از همه این موارد، اینورتر های موجود در بازار به راحتی متوقف شده و جریان آزاد را در اختیارتان قرار می دهند.

کنترل دور موتور تکفاز با اینورتر

به خاطر داشته باشید که اکثر پروژه ها به کنترل دور موتور تکفاز با اینورتر نیازی ندارند! از آنجایی که در اکثر مواقع، فقط پروژه های سنگین و موتور های سه فاز به اینورتر نیاز دارند، مدل های به کار رفته در پروژه های تک فاز به شدت کمیاب هستند. در اکثر مواقع، کاربران مجبور می شوند تا هزینه بالایی را برای کنترل دور موتور تکفاز با اینورتر پرداخت نمایند. از جمله برند های مطرح و شناخته شده بین المللی که در زمینه تولید این کالا فعالیت می کند، می توان به پنتاکس اشاره نمود. پنتاکس یک برند مشهور است که همواره محصولاتش را با سطوح کیفیتی و قیمتی فوق العاده ای روانه بازار می کند.

برای کنترل دور موتور تکفاز با اینورتر پنتاکس، فقط کافی است این وسیله را در جریان قرار دهید و آن را به درستی تنظیم کنید. با استفاده از این وسیله شما می توانید همه پارامتر های الکتروموتور را کنترل نمایید.

تنظیم دور موتور سه فاز با اینورتر

البته که تنظیم دور موتور سه فاز با اینورتر، یک مسئله متداول به حساب می آید. کنترل دور موتور های سه فاز در خیلی از پروژه ها، مسئله ای ضروری و مهم به حساب می آید. برای تنظیم دور موتور سه فاز با اینورتر، در ابتدا شما باید این وسیله را در مدار قرار دهید. اینورتر با تغییر ولتاژ و فرکانس ورودی موتور، نسبت به کنترل سرعتش اقدام می نماید. اگر ولتاژ ورودی موتور از محدودیت های اعمال شده برای آن بالا تر رود، ساختارش با آسیب های جدی مواجه خواهد شد. اینورتر های سه فاز در ابتدا ولتاژ AC را به DC تبدیل می کنند.

در مرحله بعد آنها ولتاژ ها را با یکدیگر یکسو کرده و در دامنه های مشخص قرار می دهند. در نهایت، آنها خروجی را برای تنظیم دور موتور سه فاز در اختیار الکتروموتور قرار خواهند داد. پس پروسه تنظیم دور موتور های سه فاز با این کالا، اصلا پیچیده نیست!

نکات مهم برای خرید انواع اینورتر در بازار ایران

آیا شما هم به دنبال خرید دستگاه تنظیم دور الکتروموتور در بهترین حالت ممکن هستید؟ پس باید چند نکته خاص را مد نظر قرار دهید. همانطور که گفته شد، اینورتر های تک فاز نسبتا کمیاب بوده و شما به راحتی نمی توانید نسبت به خرید آنها اقدام نمایید. علاقه مندان به استفاده از اینورتر های تک فاز باید مقداری زمان خود را صرف یافتن بهترین فروشگاه های ایرانی فعال در این زمینه نمایند.

جدا از این مسئله، تنظیم دور موتور با اینورتر یک پروسه تخصصی به حساب می آید. اگر شما در این زمینه تخصص ندارید، لزوما باید خدمات کارشناسان حرفه ای و متخصص را به کار گیرید. عدم توجه به این مسئله می تواند مشکلات گسترده ای را برای الکتروموتور شما ایجاد کند. در نهایت، برای خرید یک الکتروموتور با کیفیت شما باید بر اساس محدودیت های بودجه ای خود تصمیم گیری کنید. هر پروژه، یک محدودیت بودجه ای خاص برای خرید تجهیزات صنعتی دارد. اگر شما هم به دنبال خرید بهترین انواع اینورتر هستید، می توانید بر اساس بودجه تان تصمیم بگیرید.

نکات مهم در خرید اینورتر

نکات مهم برای استفاده از اینورتر

کلام آخر

همانطور که در این صفحه مشاهده کردید، تنظیم دور موتور با اینورتر کار سختی نیست! برای دنبال کردن این پروسه، شما فقط باید دانش فنی مطلوبی داشته باشید. لازم به ذکر است که وجود دانش فنی برای تنظیم دور موتور مدل های مختلف اینورتر، مسئله ای است که افراد به راحتی نمی توانند آن را پشت سر بگذارند. پس اگر شما هم به دنبال تنظیم دور موتور مدل های مختلف اینورتر هستید، لزوما باید از بهترین تجهیزات و دستگاه های به کار رفته در این زمینه استفاده کنید. عدم توجه به این مسئله، می تواند به سلامتی الکتروموتور آسیب وارد کند.

امروزه تیم های سوم شخص زیادی در زمینه تنظیم دور موتور سه فاز با اینورتر فعالیت می نمایند. اگر شما در این زمینه تخصص ندارید، می توانید از خدمات کارشناسان سوم شخص فعال در این زمینه استفاده نمایید. این کنترل کننده های حساس، با تغییر جریان برق فعالیت نموده و نسبت به کنترل وضعیت الکتروموتور اقدام می کنند. پس تنظیم آنها برای کسب بازدهی مطلوب و بهینه، اهمیت زیادی خواهد داشت. این وسایل می تواند برای تنظیم گشتاور و نحوه حرکت مدل های مختلف الکتروموتور هم به کار روند. پس جهت جلوگیری از ایجاد مشکل، شما باید مقداری وقت با ارزش خود را صرف یافتن بهترین مدل های اینورتر برای تنظیم دور موتور نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *